Zamki z Kórnika na WOŚP


       Rafał Skrent z Błażejewka koło Kórnika swoje hobby przekształcił w artystyczną pasję - rzeźbi w korze drzew. Jego oryginalne prace są inspirowane utworami Tolkiena i Sapkowskiego - zamki o strzelistych wieżach, pełne zakamarków i mrocznych tajemnic, oczekują na przybycie walecznych bohaterów, dają schronienie groźnym istotom lub potężnym magom. Zamki wyrzeźbione w korze drzew mogą być oryginalnym prezentem, kreują także unikalną atmosferę wnętrza. Każda praca jest niepowtarzalna, dostosowana do faktury kory i rodzaju drzewa oraz ma swój klimat i symbolikę.
       W dniach 4 - 7 grudnia 2008 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbył się V Festiwal Sztuki i Rękodzieła Artystycznego. W tym roku towarzyszył on 14 Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej. Na Festiwalu Sztuki swoje prace przedstawiał pan Rafał, dzięki temu - zamki z Kórnika trafiły m.in. do domów w Kanadzie, Niemczech, Australii, Japonii i oczywiście w Polsce.
       Rafał Skrent stale rozwija i wzbogaca swoją pasję o aktualne trendy plastyczne. Od ponad dwóch lat bierze udział w różnych wystawach i pokazach rękodzieła artystycznego oraz na turniejach rycerskich w Polsce i zagranicą. Ma nadzieję, iż dzięki współpracy z Kórnickim Ośrodkiem Kultury oraz Kórnickim Towarzystwem Pomocy Społecznej, które objęły go swoim mecenatem, jego droga zawodowa będzie się harmonijnie rozwijała.
       Pan Rafał część swoich prac przeznaczył na aukcje w czasie XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się na Kórnickim Rynku w dniu 11.01.2009 roku.

M. Smolarkiewicz-Maliszewska,