XX KÓRNICKI FINAŁ WOŚP


        W dniu 8 stycznia 2012 roku, w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu "OAZA", odbył się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej po raz 8 włączyło się w organizację finałów WOŚP. Członkowie KTPS tworzą kórnicki sztab WOŚP - w tym roku byli to Krysia Janicka i Robert Jankowski.
        Hasłem tegorocznego, jubileuszowego XX Finału było "Gramy z pompą - zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko!". W Kórniku w XX Finale WOŚP wzięło udział 122 wolontariuszy całej gminy. Zbierali oni do puszek pieniądze na najnowocześniejsze urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet w ciąży, chorujących na cukrzycę. Finał w Oazie przyciągnał rzeszę Kórniczan, na których czekało wiele atrakcji, w tym - występy taneczne, śpiewacze, pokazy monocykli, psy z Fundacji Kynologicznej "Gaja", bieg "Policz się z cukrzycą", pląsy dla najmłodszych i zabawy z Klownami, malowanie rąk i twarzy, olbrzymi tort serce, licytacje (m.in. "kórnickie złote serduszko z brylantem"), mierzenie poziomu cukru, kaligrafie japońskie, występy lokalnych artystów i gości, i wiele, wiele innych atrakcji i niespodzianek. Serwowano domowe wypieki i żurek staropolski. Na zakończenie rozbłysnęły nad Kórnikiem fajerwerki w ramach "światełka do nieba".
        W organizację XX Finału WOŚP włączyło się wiele instytucji, firm, organizacji i osób prywatnych.


Dzięki ofiarności wszystkich mieszkańców naszej gminy uzbierano 40 125, 34 zł plus 88,50 Euro plus złoty kolczyk. Dziękujemy!


więcej informacji: www.kornik.pl

M. Smolarkiewicz-Maliszewska, sekretarz KTPS