Spotkanie przy choince

       W piątkowy poranek, 19 grudnia 2010 roku, w strażnicy OSP w Kórniku było wyjątkowo gwarnie i wesoło. A to za sprawą dzieci, które przyjechały na spotkanie z Mikołajem.
       To było już 21. "Spotkanie przy choince", zorganizowane przez Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej. Przypomniał o tym Artur Hoffmann, który otworzył uroczystość i powitał gości. Byli wśród nich Burmistrz Jerzy Lechnerowski, przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Marciniak oraz członkowie Zarządu KTPS, na czele z przewodniczącą Krystyną Janicką.
       Tego dnia najważniejsze były jednak dzieci. Przybyły ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, a więc z Bnina, Szczodrzykowa, Radzewa i Kórnika. Zaproszenie otrzymały również dzieci z Żernik, które uczą się w szkole w Tulcach.
       Początek imprezy gwiazdkowej był bardzo poważny i nastrojowy, dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia. Po słodkim poczęstunku przyszedł czas na tańce, hulanki, swawole. Boże Narodzenie to radosne święto, a dzieci dobrze o tym wiedzą. Ich niespożytą energię i radość starała się pożytecznie zagospodarować pani Kasia, organizując różnorodne konkursy i zabawy. W miłej atmosferze czas płynął szybko i dzieci nawet nie zauważyły, kiedy wszedł Święty Mikołaj. Każde dziecko otrzymało od Niego paczkę pełną łakoci. W przygotowaniu prezentów wsparli Mikołaja właściciele firmy ANMED, Maria i Wojciech Przychodzcy. Zainicjowali oni te gwiazdkowe spotkania i co roku fundują dzieciom podarki.
Beata Michałowska, "Nasza Gmina Kórnik" , styczeń 2011, nr 1 (3)

       W 21."Spotkaniach przy choince" uczestniczyło 150 dzieci ze szkół podstawowych miasta i gminy Kórnik.
       Zarząd Kórnickiego Towarzystwa Pomocy Społecznej składa serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu "Spotkania przy choince" następującym osobom, firmom i instytucjom:
. Państwo Maria i Wojciech Przychodzcy, Firma ANMED z Kórnika
. Piekarnia-Cukiernia BM Łobza z Zaniemyśla
. Piekarnia-Cukiernia Mar-Piek z Kórnika
. Ochotnicza Straż Pożarna z Kórnika
. Zespół Mini-Max z Poznania
. Pan Artur Hoffmann z Kórnika-Bnina
. Nauczyciele i opiekunowie dzieci
. KPA KOMBUS
. Członkowie KTPS.