KTPS wspiera lokalne inicjatywy cz. II


       . W Szkole Podstawowej w Radzewie w dniu 15 lutego 2009 roku odbył się Trzeci Turniej Piłki Nożnej Halowej Kibiców Klubu Sportowego "Lech" Poznań. KTPS w osobie przewodniczącej Krystyny Janickiej włączyło się w przygotowania i prowadzenie Turnieju oraz spotkania integracyjnego. Pani Krystyna wzmacniała zawodników i kibiców Turnieju smaczną grochówką i przyrządzonym przez siebie smalcem z chlebem i surówkami !

       . W czasie Zimowych warsztatów w Kórnickim Ośrodku Kultury w dniu 19 lutego 2009 roku odbył się Blok Japoński - warsztaty z kaligrafii japońskiej i orgiami. Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej ufundowało słodycze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy przybyli na spotkanie z panią Maho Ikushimą i studentami II roku japonistyki UAM w Poznaniu. Także przedstawiciele naszego Towarzystwa wzięli udział w tych warsztatach.

       . W dniu 2 marca 2009 roku uruchomiono nową placówkę przedszkolną w budynku starej szkoły w Pierzchnie. KTPS zakupiło zestaw klocków edukacyjnych dla małych mieszkańców naszej gminy - dzieci z Kromolic, Pierzchna i Runowa.

       . W dniach 24 i 25 marca 2009 roku przewodnicząca KTPS Krystyna Janicka i wolontariuszka Alicja Maliszewska wezmą udział w szkoleniu "Wybierz Europę", zorganizowanym przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Poznaniu. Celem szkolenia jest dostarczenie informacji na temat Unii Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i zachęcenie społeczności lokalnej do udziału w Eurowyborach w dniu 7 czerwca 2009 roku.
M. Smolarkiewicz-Maliszewska, sekretarz KTPS,