KASPROWY WIERCH ZDOBYTY!!!
LATO KTPS 2015

        Po raz 22-gi Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej zorganizowało letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży. W terminie od 1 sierpnia do 14 sierpnia 2015 r. 49-cio osobowa grupa wypoczywała w Białym Dunajcu k / Zakopanego.
        Pod opieką przewodnika i wychowawców koloniści podążali śladami słynnego kórniczanina -Władysława hr. Zamoyskiego. Zakopane, Dolina Kościeliska z Jaskinią Mroźną, Dolina Strążyska ze szczytem Sarnia Skałka, Kasprowy Wierch, Beskid, Liliowe, a także Sokolica i spływ Dunajcem, to tylko niektóre miejsca w przeuroczych Tatrach i Pieninach, do których dotarli mali kórniczanie. Swoją wytrwałością i pasją zachwycili przewodnika tatrzańskiego p. Marka Marca, który w swoim życiu oprowadzał po górach tysiące turystów. W naszej wędrówce po Tatrach i Podhalu odwiedziliśmy także miejsca kultu Maryjnego (kościoły na,Krzeptówkach i Bachledówce). Miasto Zakopane z górującym nad nim szczytem Giewontu okazało się ciekawym i pełnym życia miejscem. Znana w całej Polsce ulica - Krupówki należy do "pięciu najsłynniejszych ulic w Polsce". To właśnie na niej znajduje się pomnik upamiętniający Władysława hr. Zamoyskiego. Ale nie tylko samymi górskimi wycieczkami żyli mali kórniczanie - na kolonii był czas także na rozrywkę. Dzień rozpoczynała poranna gimnastyka, odbyło się mnóstwo różnych konkursów oraz tańce na dyskotekach, które wypełniały nam ciepłe letnie wieczory. Atrakcją niebywałą była kąpiel w basenach wód termalnych w Szaflarach. Pełne emocji było także dopingowanie kolarzy na trasie wyścigu Tour do Pologne. W pamięci kolonistów pozostanie smak najlepszych lodów na świecie z Nowego Targu. Rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, urokliwe zamki w Niedzicy i Czorsztynie to widoki, które już na zawsze pozostaną we wspomnieniach kolonistów. Mnóstwo radości dostarczyły wszystkim prezentacje kolonijne, a "dzień grecki" oprócz efektownych strojów, świetnej zabawy poszerzył wiedzę kolonistów na temat historii, kultury i zwyczajów tego państwa. Warto dodać, że w czasie kolonii realizowano także Program "Przyjaciel Tatrzańskiego Parku Narodowego". A wszystkie atrakcje zanotowane zostały w "Pamiętniku kolonijnym", który zapewne był bardzo pomocny w czasie opowiadania rodzicom i najbliższym o tym, co działo się przez te niezapomniane dwa tygodnie.
        Na zakończenie pobytu wszyscy koloniści otrzymali certyfikaty "Zdobywcy górskich szczytów", dyplomy oraz drobne nagrody.
        Po wielogodzinnej podróży nasz autobus dotarł do Kórnika, a tam na swoje pociechy czekali już stęsknieni rodzice.
        W imieniu wszystkich uczestników kolonii pragnę serdecznie podziękować kadrze - kierownikowi p.Irenie Żyto, wychowawcom: pp. Alicji Bilewskiej, Paulinie Węglarz, Joannie Żyto i Łukaszowi Brylewskiemu za opiekę nad dziećmi oraz realizację ciekawego i pełnego przygód programu kolonii. Dziękuję kierowcy autokaru KPA KOMBUS p. Michałowi Gadomskiemu za życzliwość i bezpieczną jazdę. Słowa podziękowania kieruję do współfinansujących naszą "Akcję Lato 2015" a są nimi: Urząd Miejski w Kórniku, TFP Dziećmierowo, Fundacja Zakłady Kórnickie oraz podatnicy 1% podatku i niektórzy rodzice.

        Dziękuję rodzicom - za zaufanie i powierzenie nam swoich pociech.

Krystyna Janicka, przewodnicząca Zarządu KTPS