NA TATRZAŃSKIM SZLAKU - LATO 2012 KTPS.

        Po raz 19-ty Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej zorganizowało letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z gminy Kórnik. W terminie od 20 lipca do 2 sierpnia 2012 r. 48 osobowa grupa osób wypoczywała w Białym Dunajcu k. Zakopanego.
        Pod opieką przewodnika i wychowawców koloniści podążali śladami słynnego kórniczanina - Władysława hr. Zamojskiego. Zakopane, Morskie Oko, Polana Rusinowa ze szczytem Gęsia Szyja, Nosal, dolina Kościeliska z jaskiniami i schroniskiem na Hali Ornak to tylko niektóre miejsca, w których byli mali kórniczanie. Swoją wytrwałością i pasją zachwycili przewodnika tatrzańskiego p. Marka Marca, który w swoim życiu oprowadzał po górach tysiące turystów. W naszej wędrówce po górach odwiedziliśmy także miejsca kultu Maryjnego (kościoły na Krzeptówkach i Bachledówce, kaplica na Wiktorówkach i na Gubałówce). Miasto Zakopane z górującym nad nim szczytem Giewontu okazało się ciekawym i pełnym życia miejscem. Znane w całej Polsce Krupówki należą do "pięciu najsłynniejszych ulic w Polsce", jak przypominała kierownik kolonii. To właśnie na nich znajduje się pomnik upamiętniający Władysława hr. Zamojskiego. Jego ślady można spotkać także w Muzeum Tatrzańskim i nad Morskim Okiem, na co koloniści bacznie zwracali uwagę. Ale nie tylko samymi górskimi wycieczkami żyli mali kórniczanie - na kolonii był czas także na rozrywkę. Liczne turniejach i zawody sportowe, różne konkursy oraz tańce na dyskotekach wypełniały nam ciepłe letnie wieczory. Atrakcją niebywałą była kąpiel w basenach wód termalnych w Szaflarach.
        Bardzo ciekawym przeżyciem była wizyta w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (gminie zaprzyjaźnionej z Kórnikiem), gdzie obejrzeliśmy wesoły spektakl "Portki", w wykonaniu amatorskiego zespołu teatralnego w gwarze góralskiej.
        Na zakończenie pobytu wszyscy koloniści otrzymali certyfikaty "Zdobywcy szczytów górskich" i drobne nagrody oraz puchary za osiągnięcia sportowe.
        Po wielogodzinnej podróży, zgodnie z planem o godzinie 20-stej nasz autobus przyjechał do Kórnika, a tam na kolonistów czekali już stęsknieni rodzice.
        W imieniu organizatora kolonii pragnę podziękować kadrze - kierownikowi p. Irenie Żyto, wychowawcom: pp. Jolancie Ratajczak, Agnieszce Toboła, Piotrowi Jankowskiemu i Karolowi Niemierowi za opiekę nad dziećmi oraz realizację ciekawego i pełnego przygód programu kolonii. Dziękuję kierowcy autokaru KPA KOMBUS p. Kazimierzowi Kmieciowi za bezpieczną jazdę. Słowa podziękowania kieruję także do sponsorów - Urzędu Miejskiego w Kórniku i Fundacji Zakłady Kórnickie, za finansowe wsparcie organizacji kolonii letnich. Dziękuję rodzicom - za zaufanie i powierzenie nam swoich pociech.
Krystyna Janicka, przewodnicząca Zarządu KTPS