"Nie zamykaj oczu" - KTPS dla młodzieży


       Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej zakupiło, za pieniądze zebrane z Akcji 1 % podatku, pakiet filmów edukacyjnych dla młodzieży z miasta i gminy Kórnik "Nie zamykaj oczu".
       W skład pakietu wchodzą następujące filmy DVD: "Palenie", "Wpadka", "Piłem i brałem", "Anoreksja", "Agresja", "Mobbing", "W objęciach sekty".
       Filmy ukazują problemy współczesnej młodzieży, pokazując konkretne przypadki, ludzi i sytuacje w sposób zrozumiały dla młodego odbiorcy. Zainscenizowane sytuacje oraz rozmowy uczniów ze specjalistami uświadamiają,jak trudno jest radzić sobie we współczesnym świecie pełnym agresji, przemocy wobec drugiego człowieka i jak łatwo znaleźć ucieczkę od problemów wpadając w inne, często dużo poważniejsze problemy.
       Filmy zostały wyprodukowane przez Wydawnictwo Projekt-Kom z Sosnowca.
       Pakiety filmów stanowią doskonałą pomoc dydaktyczną dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszej gminy. Mogą być wykorzystywane przez nauczycieli jako scenariusze do prowadzenia lekcji wychowawczych z uczniami oraz do przeprowadzania akcji tematycznych. Także dorośli (rodzice, nauczyciele) mogą uzyskać z nich wiele cennych wskazówek i przemyśleń.
       Nauczyciele, poprzez współpracę z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Mosinie Filia w Kórniku, mogą wypożyczyć filmy, które ich i uczniów szczególnie zainteresują. Mogą także uzyskać fachową pomoc psychologiczną, związaną z konkretnym problemem.
       Akcja KTPS "Nie zamykaj oczu" ma na celu pomoc młodzieży w radzeniu sobie z różnymi sytuacjami trudnymi w otaczającym ich świecie. Jest jedną z form realizacji zadań statutowych Towarzystwa - wyrównywania szans edukacyjnych i dbania o rozwój fizyczny i psychiczny dzieci i młodzieży z gminy Kórnik.

M. Smolarkiewicz-Maliszewska, sekretarz KTPS