SPOTKANIE PRZY CHOINCE


       Już po raz 20-sty Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej zorganizowało "Spotkanie przy choince" dla dzieci z gminy Kórnik. Odbyło się ono tuż przed Świętami Bożego Narodzenia - 18 grudnia 2009 roku zaprosiliśmy na Strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kórniku aż 160 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy - z Kórnika, Bnina, Radzewa i Szczodrzykowa. Przybyły także dzieci mieszkające w Żernikach (uczęszczają do SP w Tulcach).
       Paczki dla dzieci ufundowała Firma Wielkopolskie Centrum Zaopatrzenia Lecznictwa "ANMED" z Kórnika, przepyszne pączki na stół to dar Piekarni Łobza z Zaniemyśla, natomiast KTPS ze swoich środków zakupił cukierki, ciasteczka, napoje i owoce.
       Zabawy, gry i konkursy oraz wspólne śpiewanie kolęd poprowadził zespół Mini Max z Poznania.
       Życzenia świąteczno- noworoczne zebranym dzieciom i ich opiekunom złożyli burmistrz Kórnika Jerzy Lechnerowski oraz przewodnicząca KTPS Krystyna Janicka i przewodnicząca Rady Miejskiej Irena Kaczmarek.
       A najbardziej oczekiwany gość Spotkania - Gwiazdor - wraz z sympatyczną Śnieżynką rozdali prezenty, które uradowały i małych, i nieco większych uczestników zabawy.
       Niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi, a Nowy Rok przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia!