Choinka, Mikołaj i dzieci

        Tak właśnie wyglądało kolejne spotkanie, zorganizowane przez Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej.
        Tegoroczna impreza odbyła się 16 grudnia 2011 r., w Domu Strażaka w Kórniku. Zaproszono na nią ponad 150 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych oraz ze świetlicy środowiskowej w Żernikach. Wśród gości byli także burmistrz Jerzy Lechnerowski, przewodniczący Rady miejskiej Maciej Marciniak, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Bożena Kiełtyka, radna Irena Kaczmarek. Honory domu pełniła szefowa KTPS Krystyna Janicka wraz z Hanną Straus i Małgorzatą Smolarkiewicz-Maliszewską.
        W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci bawiły się znakomicie pod przewodnictwem Zespołu Mini-Max, który zawsze ma w zanadrzu jakieś ciekawe pomysły. Najwięcej radości sprawiło wszystkim portretowanie nauczycieli i opiekunów. Każdy miał swój udział w tworzeniu wizerunku, bo każdy dorysowywał do niego po jednym elemencie. Efekt końcowy okazał się zaskakujący, zwłaszcza dla tych, którzy pozowali.
        Chwile zabawy przeplatały się z chwilami świątecznej refleksji i zadumy. Na wstępie podzielono się opłatkiem, życząc sobie wszelkiej pomyślności na cały przyszły rok. Było też wspólne śpiewanie kolęd, bez których trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek gwiazdkową uroczystość.
        Spotkanie przy choince stało się też dobrą okazją, żeby podziękować wszystkim osobom, wspierającym to przedsięwzięcie i angażującym się w jego przygotowanie. W sposób szczególny wyróżniono Marię i Wojciecha Przychodzkich, dzięki którym KTPS już od ponad 20 lat może obdarowywać swych najmłodszych podopiecznych.

Beata Michałowska miesięcznik Nasza gmina Kórnik, styczeń 2012 nr 1

Zarząd KTPS serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji

"Spotkania przy choince 2011":

Maria i Wojciech Przychodzcy,
piekarnia Mar-Piek Kórnik,
Ochotnicza Straż Pożarna Kórnik,
KPA "KOMBUS",
nauczyciele i opiekunowie dzieci,
Zespół Mini-Max Poznań,
Członkowie KTPS.