"ARLENA"


        Przed prawie pięciu laty Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej wystosowało apel do mieszkańców gminy z prośbą o wsparcie finansowe leczenia Pani Arleny z Kórnika.
        Pani Arlena - wówczas matka 4-miesięcznej córeczki nie mogła samodzielnie opiekować się dzieckiem z uwagi na pojawiające się nagłe napady epilepsji.
        Dla poprawy egzystencji i samodzielnego funkcjonowania konieczny był zabieg wszczepienia stymulatora pracy mózgu. Nie udało nam się wtedy zebrać potrzebnej kwoty (55 tys. zł) na przeprowadzenie operacji, ale zebrane pieniądze ok.12. tys. zł przez okres oczekiwania na zabieg , przeznaczaliśmy na niezbędne leki dla naszej podopiecznej.
        Pod koniec lipca 2013 roku Pani Arlena doczekała w Bydgoszczy operacji wszczepienia stymulatora nerwu błędnego sfinansowanego przez NFZ. Zabieg ten zdecydowanie poprawił warunki jej funkcjonowania w życiu codziennym, a co najważniejsze, wyeliminował te częste i niebezpieczne napady padaczki.
        Po okresie rekonwalescencji Pani Arlena ze spokojem opowiada nam o swoich przeżyciach. Na jej twarzy pojawia się uśmiech i radość z faktu ,że czuje się na tyle dobrze, aby opiekę nad córeczką sprawować samodzielnie.
        Z upoważnienia Pani Arleny i jej rodziny wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za przekazane wpłaty na rzecz jej leczenia.
Zarząd KTPS.