20-LECIE KTPS

       Kórnickie Towarzystwo Pomocy Społecznej obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności - zarejestrowane zostało 14 maja 1990 r.
       Z tej okazji, w dniu 21 maja 2010 roku, w gościnnych progach restauracji "Biała Dama" w Kórniku spotkali się założyciele Towarzystwa, zarząd, członkowie, sponsorzy, beneficjenci, przedstawiciele władz lokalnych i różnych instytucji oraz sympatycy KTPS.
       Zaproszonych gości powitali członkowie zarządu i uśmiechnięte harcerki, które wręczały, wydane z tej okazji, ulotki o działalności Towarzystwa. Spotkanie rozpoczęto chwilą zadumy nad tymi, którzy odeszli - Janem Pawłem II i ofiarami katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Przewodnicząca KTPS - Krystyna Janicka - uroczyście powitała przybyłych gości i przedstawiła krótki rys historyczny, nawiązujący do początków Towarzystwa i najważniejszych spraw, którymi zajmowano się przez 20 lat - od akcji dożywiania dzieci w szkołach, poprzez pomoc w leczeniu i rehabilitacji, organizowanie turnusów kolonijnych i spotkań gwiazdkowych, do pomocy powodzianom.
       Spotkanie z okazji 20-lecia KTPS było okazją do specjalnych wyróżnień i podziękowań dla osób, które znacząco i wyjątkowo przyczyniły się do rozwoju Towarzystwa. Tytuły Honorowego Członka KTPS otrzymała pani Lucjana Kuźnicka - Tylenda, prezes Zarządu TFP z Dziećmierowa i pani Joanna Jaśkowiak, notariusz z Kórnika. Podziękowania wręczono przedstawicielom różnych firm i instytucji: ANMED pp. Przychodzkich, Instytut Polskiej Akademia Nauk, Fundacja Zakłady Kórnickie, KPA KOMBUS, Bank Spółdzielczy, Urząd Miejski w Kórniku, Foto RMC R. Czechoski, Ochotnicza Straż Pożarna, redakcja "Kórniczanina", Wiola Kaźmierczak, Teresa Radowicz i Krystyna Ślusarek.
       Kilka ciepłych słów pod adresem liderów KTPS - Krystyny Janickiej i Hanny Straus wypowiedziała Eugenia Marciniak (członek założyciel KTPS), podkreślając ich wytrwałość, upór i zaangażowanie w sprawy Towarzystwa.
       Gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich członków Kórnickiego Towarzystwa Pomocy Społecznej złożyli przedstawiciele władz samorządowych - przewodnicząca Rady Miejskiej Irena Kaczmarek i burmistrz Jerzy Lechnerowski. Do życzeń dołączyli się radni, sołtysi, sponsorzy i przedstawiciele instytucji ściśle współpracujących z KTPS. Wzruszającym i miłym akcentem było wystąpienie 12-letniej Weroniki, która podziękowania za pomoc w leczeniu i rehabilitacji.
        Na koniec części oficjalnej spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcie gości i członków KTPS. Uroczystość jubileuszową poprowadził Artur Hoffmann,a wzbogaciła ją swoim śpiewem Wiola Kaźmierczak. Na wyświetlanej na ekranie prezentacji goście mogli zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi KTPS, a wspomnienia przywołała wystawa zdjęć, dokumentów i pamiątek z 20-letniej działalności. Urodzinowy tort i skromny poczęstunek umiliły chwile wspomnień o tym, co było i planów na przyszłość. Na pamiątkę każdy gość otrzymał drobny upominek - płytę CD, dokumentującą 20 lat działalności oraz kubek i torbę ekologiczną z logo KTPS.

Zapraszamy do zapoznania się z:
  • Wystąpienie przewodniczącej KTPS Krystyny Janickiej
  • Ulotka o KTPS
  • Zdjęcia z uroczystości 20-lecia KTPS
Małgorzata Smolarkiewicz-Maliszewska, sekretarz KTPS